KURZ ZDRAVÁ ZÁDA OSTRAVA

Osvěžující cviky na záda, svalová relaxace a odpočinek pro unavenou hlavu

 

Kurz květen - červen 2022

Centrum zdravých zad Ostrava

Cvičení proti stresu a pro úlevu od bolesti v zádech ze sedavé práce

Co vás na cvičení pro bolavá záda čeká? Nejen jemné a pomalé cviky na záda. Procvičíme však celé tělo od hlavy až k patě. Na tréninku nás tak čeká sestava DNS, cvičení s míčem i na míči, cvičení s gumou, čínské cviky na klouby rukou, spinální cvičení a další koncepty tréninku pro tělo.

DNS

DNS

Dynamická neuromuskulární stabilizace

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace Ostrava, zkráceně DNS je terapeutický koncept široce využiván ve fyzioterapii a rehabilitaci. Tato účinná tréninková technika úspěšně léčí nejen bolesti páteře.

V rámci kurzu DNS sport vás naučím sestavu ke kompenzaci přetěžování, k optimálnímu držení těla a správné koordinaci pohybu. Autorem konceptu DNS je přednosta kliniky rehabilitace FN Motol prof. PaedDr. P. Kolář, Ph.D. majitel Centra pohybové medicíny) 

Cvičení na balónu

Cvičení na balónu

Zdravotní cviky na problémy nejen se zády

Postupně v průběhu kurzů nás čeká i zábavné, příjemné a efektivní cvičení na míči. Overball (cvičení na velkém míči) je labilní plocha a tak připravuje naše pohybové ústrojí na nestabilní situace např. vyvrknutí kolena či utržení svalů a vazů. Preventivním tréninkem předcházíme těmto případným úrazům.  

Při cvičení dochází ke korekci hybného nastavení pohybových segmentů. Cvičení na velkých míčích je vhodné i jako prevence před bolestmi zad. Cvičení na gymnastickém míči je velice oblíbené ve fyzioterapii a rehabilitaci.Nesmí tak chybět ani na našem cvičení preventivní rehabilitace pro zdravá záda.

Zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení

Ozdravný trénink pro tělo i mysl

Zdravotní cvičení (ZTV) je trénink,kterým vám přináším stav tělesné i duševní pohody. Předcházíme tak nejrůznějším psychosomatickým poruchám.Cílem je odstranit nebo zmírnit zdravotní oslabení,posílit organismus a dosáhnout optimálního tělesného, duševního a pohybového rozvoje.

Součástí je tak kompenzační cvičení,které nás uvolňuje (uvolní klouby), protahuje (obnovuje délku svalů) a posiluje (zvyšuje zdatnost oslabených svalů).A co ještě nás čeká? Slastný dech. V rámci tréninku ZTV trénujeme dechové cvičení, které je důležitou součástí vyrovnávacího cvičení.

Cviky na klouby rukou

Cviky na klouby rukou

Čínské ortopedické cviky

Spirální čínské cvičení na obnovení mobility a úlevu od bolesti kloubů rukou. Efektivní cviky, které zvýší pohyblivost ramen, podporují stabilitu vašeho ramene, lokte a zápěstí.

Také uvolní ztuhlé klouby, protáhne šlachy, procvičí koordninaci a paměť. Tyto čínské cviky vám rozpohybují nejen klouby, ale i páteř.Uvolňuje šíjové svaly a předchází zraněním.Je ideální cvičení pro všechny  co pracují pravidelně s počítačovou myší.

Cvičení na bolest páteře

na uvolnění zad v době sedavé

Zdravotní cvičení na záda z kanceláře v Ostravě, cvičení na velkém míči pro uvolnění zad nebo dechové cvičení na balonu jako relaxace unavené hlavy. 

Čeká vás cvičení DNS sestavy, spinální cvičení proti bolesti zad nebo cviky s pomůckami. Ulevíte si od bolesti páteře a kloubů z kancelářské židle a zároveň jemně posílíte svaly. 

Dechové cvičení na gymnastickém míči nás prodýchá a uvolní naši mysl. Ulevíte si od stresu a mírných depresí.

Zdravá záda Ostrava

Jemné cvičení pro celé tělo

Ve zdravotním programu na bolest zad procvičíme celé tělo od hlavy až k patě. Zjistíte, jak si procvičit klouby rukou, které nás bolí od počítače, cviky s odporovou gumou, které nám pomohou jemně posílit oslabené svaly, vleže využijeme sestavu DNS, spinální cvičení a další cviky ze zdravotního cvičení.

Dýchací cvičení, to je čínská sestava na záda, která nás zároveň prodýchá a uvolní tělo i mysl. 

Lekce poskytují nejen cílené cviky na záda, ale i protažení, posílení nebo uvolnění celého těla. Různorodé cvičení, ve kterém využíváme i cviky s holí na klouby nebo cviky s gumou. 

KURZY ZDRAVÁ ZÁDA KVĚTEN - ČERVEN 2022

Zápisy do 2 měsíčního programu cvičení na bolest zad

 

👉 PRÁVĚ PROBÍHÁ ZÁPIS DO KURZU NA BOLAVÁ ZÁDA

Cvičení na bolest páteře

čtvrtek 17:00 - 18:00 / 8 lekcí

Začínáte: čtvrtek 12.května 2022

Ukončení: čtvrtek 30.června 2022

Kurzovné: 1.995,-Kč   2.495,-Kč

Volná místa: poslední 1 volné místo

Kam s bolesti zad

ŠKOLA ZDRAVÁ ZÁDA OSTRAVA

Kde probíhá cvičení na bolesti v zádech s Marcelem

Parkování zdarma na ulici Korunní (hned vedle budovy, kde cvičíme) nebo na parkovišti OC Futurum Tesco, které je naproti přes cestu. MHD výstup je na zastávce "Dům energetiky" (tramvaj a bus) nebo "Futurum" (trolejbus a bus).