KURZ ZDRAVÁ ZÁDA OSTRAVA

Osvěžující cviky na záda, svalová relaxace a odpočinek pro unavenou hlavu

Centrum zdravých zad Ostrava

Cvičení proti stresu a pro úlevu od bolesti v zádech ze sedavé práce

DNS

DNS

Dynamická neuromuskulární stabilizace

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace Ostrava, zkráceně DNS je terapeutický koncept široce využiván ve fyzioterapii a rehabilitaci. Tato účinná tréninková technika úspěšně léčí nejen bolesti páteře.

V rámci kurzu DNS sport vás naučím sestavu ke kompenzaci přetěžování, k optimálnímu držení těla a správné koordinaci pohybu. Autorem konceptu DNS je přednosta kliniky rehabilitace FN Motol prof. PaedDr. P. Kolář, Ph.D. majitel Centra pohybové medicíny) 

Cvičení na balónu

Cvičení na balónu

Zdravotní cviky na problémy nejen se zády

Postupně v průběhu kurzů nás čeká i zábavné, příjemné a efektivní cvičení na míči. Overball (cvičení na velkém míči) je labilní plocha a tak připravuje naše pohybové ústrojí na nestabilní situace např. vyvrknutí kolena či utržení svalů a vazů. Preventivním tréninkem předcházíme těmto případným úrazům.  

Při cvičení dochází ke korekci hybného nastavení pohybových segmentů. Cvičení na velkých míčích je vhodné i jako prevence před bolestmi zad. Cvičení na gymnastickém míči je velice oblíbené ve fyzioterapii a rehabilitaci.Nesmí tak chybět ani na našem cvičení preventivní rehabilitace pro zdravá záda.

Zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení

Ozdravný trénink pro tělo i mysl

Zdravotní cvičení (ZTV) je trénink,kterým vám přináším stav tělesné i duševní pohody. Předcházíme tak nejrůznějším psychosomatickým poruchám.Cílem je odstranit nebo zmírnit zdravotní oslabení,posílit organismus a dosáhnout optimálního tělesného, duševního a pohybového rozvoje.

Součástí je tak kompenzační cvičení,které nás uvolňuje (uvolní klouby), protahuje (obnovuje délku svalů) a posiluje (zvyšuje zdatnost oslabených svalů).A co ještě nás čeká? Slastný dech. V rámci tréninku ZTV trénujeme dechové cvičení, které je důležitou součástí vyrovnávacího cvičení.

Cviky na klouby rukou

Cviky na klouby rukou

Čínské ortopedické cviky

Spirální čínské cvičení na obnovení mobility a úlevu od bolesti kloubů rukou. Efektivní cviky, které zvýší pohyblivost ramen, podporují stabilitu vašeho ramene, lokte a zápěstí.

Také uvolní ztuhlé klouby, protáhne šlachy, procvičí koordninaci a paměť. Tyto čínské cviky vám rozpohybují nejen klouby, ale i páteř.Uvolňuje šíjové svaly a předchází zraněním.Je ideální cvičení pro všechny  co pracují pravidelně s počítačovou myší.

KURZY ZDRAVÁ ZÁDA LEDEN - ÚNOR 2022

Zápisy do 2 měsíčního programu cvičení na bolest zad

Cvičení zdravá záda

čtvrtek 17:00 - 18:00 / 8 lekcí

Začínáme: čtvrtek 6.ledna 2022

Ukončení: čtvrtek 24.února 2022

Kurzovné: 1.995,-Kč

 10 míst: přihlášky se otevírají v pondělí 6. prosince ve 12:00

Kam s bolesti zad

ŠKOLA ZDRAVÁ ZÁDA OSTRAVA

Kde probíhá cvičení na bolesti v zádech s Marcelem

Parkování zdarma na ulici Korunní (hned vedle budovy, kde cvičíme) nebo na parkovišti OC Futurum Tesco, které je naproti přes cestu. MHD výstup je na zastávce "Dům energetiky" (tramvaj a bus) nebo "Futurum" (trolejbus a bus).